LANDGRAAF - Op 1 januari van dit jaar is de Limburgse Anine Vermeere begonnen aan een ambitieuze missie. Minimaal 1000 kilometer wandelen om aandacht te vragen voor het belang van voeding, beweging en psychosociaal welzijn bij kanker. Met haar actie haalt zij tevens geld op voor het Toon Hermans Huis Parkstad, een centrum voor leven met en na kanker. In vier maanden tijd legde zij al ruim 700 kilometer af door Nederland. Nu maakt zij de oversteek naar Engeland om haar actie daar voort te zetten.


“Onze dochter is ongeveer een jaar geleden naar Engeland verhuisd. Het leek mij daarom leuk om een deel van mijn actie, samen met haar, in Engeland uit te voeren. Tenslotte zijn kanker en het effect van voeding en beweging daarop grensoverschrijdend,” vertelt de wandelaarster. Begin mei zal Vermeere in een kleine twee weken tijd de St. Bega’s Way en Way Back afleggen. “De route is lang en uitdagend. Het wordt geen makkelijke tocht,” vervolgt de Limburgse.

Voeding en beweging bij kanker
Tijdens het behandeltraject bij kanker ligt de focus vooral op de van de oorzaak en symptomen. Nog te vaak worden patiënten niet, of niet tijdig, geïnformeerd over de invloed die zij zelf hebben op hun behandeling en herstel. Het Nationaal Fonds Tegen Kanker (NFTK) en Vermeere werken samen om dit onderwerp onder de aandacht te brengen. “Hoe fitter iemand - zowel mentaal als fysiek - de behandeling ingaat, des te kleiner de kans op complicaties, bijwerkingen en langetermijngevolgen. En des te groter de kans is op herstel. Dit is meermaals aangetoond door wetenschappelijk onderzoek dat wij mede hebben mogelijk gemaakt,” aldus Lon Claassen, NFTK.

Steun de actie
De actie van Vermeere, en daarmee het Toon Hermans Huis Parkstad, kan nog altijd worden gesteund door te doneren via: https://acties.tegenkanker.nl/fundraisers/anine-vermeere. De actie loopt tot eind dit jaar.